Dr. Tornyi Katalin

A Lóbarát Fesztivál megálmodója és házigazdája

Ha még nem ismernénk egymást, engedd meg, hogy bemutatkozzak.
Dr. Tornyi Kata vagyok, a lovak és a pónik fogtündére.
Holisztikus és integratív szemléletű állatorvos, ló-egészségügyi szakállatorvos, kutya és ló osteo- és fizioterapeuta, állatorvosi akupunktőr, HKO gyógynövény- és takarmányozás terapeuta képesítéssel is rendelkezem.

Meggyőződésem, hogy az állatorvosi hivatás szerves része a megelőzés, melynek egyik fontos alapköve a felelős állattartók támogatása és edukálása. A gyógyítás mellett nagyon szeretek oktatni is.

Emellett egy tacskó imádó, állatbolond, folyamatosan pörgő, örökmozgó, tudásra szomjazó, céltudatos, egészségesen kíváncsi vállalkozó nő vagyok, aki vallja, hogy az élet értelme a folyamatos fejlődés!

Lezsák Levente

autós-, lovas- és gyalogos kaszkadőr

1993 óta tevékenykedem a szakmában, így széles körű tapasztalattal rendelkezem: több mint száz filmes és színházi produkcióban vettem részt, és kaszkadőr szakértőként is dolgozom, ahol az akciójelenetek megrendezéséért felelős csapatot irányítom.

Számomra a lovaglás és a kaszkadőrmunka is mozgásban végzett meditáció. A lovaglásban azt a fajta harmóniát keresi az ember, amelyben eggyé válik ló és lovas, az akció pedig csak akkor lehet sikeres, ha az ember képes feloldódni benne. Ez részben képesség, részben rengeteg edzés és szakmai gyakorlat kérdése. Kaszkadőrként a lóval végzett közös munka a specialitásom.

Lovaimmal rendszeresen felléptem rangos lovas rendezvényeken, mint az Apassionata európai turnéja („Apassionata Hommage”), a Xenophonia, a Hortobágyi Nemzetközi Lovasnapok és a Komáromi Lovasszínház. Saját lovas bemutatókat is tartok, amelyek trükklovaglást és a lovak szabadidomítását is magukban foglalják. Ezen felül lovas szakmai előadásokat is tartok, a klasszikus és természetes lovaglás történetét, elméletét és gyakorlatát bemutatva.

Dudás Ferenc

patkolókovács, lótenyésztő

Gyermek korom óta élek lovak között. 1997-ben kezdtem patkolókovács tanulmányaimat, Törőcsik Kálmán volt a mesterem. Tagja vagyok a Muraközi ló tenyésztéséért egyesületnek, ahol bírálóként is részt veszek a tenyésztői munkában, három Muraközi ló boldog gazdájának mondhatom magam. Idén szereztem meg első diplomámat a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi egyetem Pedagógia tanszékén, szakdolgozatom témája: „Az erdészeti-, mezőgazdasági- és fuvaros munkalovak patkolásának speciális kihívásai a patkolókovács képzésben” volt.

Dr. Jánosi Kata

állatorvos, mikrobiológus és ló oszteoterápiás szakember

Számomra az állatgyógyászat nemcsak a betegségekről és a tünetek kezeléséről szól, hanem sokkal inkább az egészség megőrzéséről. Kifejezetten fontosnak tartom, hogy a tulajdonosok megfelelően felkészültek és képzettek legyenek az állat szükségleteivel és az állattartás kérdéseivel kapcsolatban. Hivatásomnak tekintem, hogy a lovak életminősége javuljon a munkám révén, megtiszteltetésként élem meg a velük töltött időt.

Kappel Edit

Ecole de Legerete lovaglótanár, lókiképző

A természetes lókiképzés módszereivel komolyabban 2003-ban kezdtem el ismerkedni, és kezdtem el szisztematikusan alkalmazni minden nálam képzésben lévő lovon. A saját magam által nyert tapasztalatok alapján, amiket a jelenlegi etológiai kutatások is visszaigazolnak, igyekeztem egy olyan módszert kidolgozni, ami jól kiegészíti a klasszikus lovaglást, mintegy előképzettséget ad ló és lovas számára, legyen akár a lovas lelkes, tanulni vágyó amatőr, vagy éppen a versenysportok aktív résztvevője, aki a lovára partnerként tekint, és hosszú távon szeretne neki egészséges életet biztosítani.

Dr. Halász András

Okleveles agrár- és vadgazda mérnök, egyetemi docens, szaktanácsadó, agrárdiplomata

Gyepgazdálkodás, extenzív állattartás, szénakészítés területeken tevékenykedek, oktatok. Érdeklődési területem kiterjed a biometeorológia, űrkutatás, talajmechanika és a védelmi ipari tevékenységekre is. A Gyepgazdálkodási Közlemények szerkesztője, a ‘Gyepgazdák FB csoport’ alapítója, a Húsmarha szemináriumok rendszeres előadója vagyok. A gyepgazdálkodást egyfajta integrátor területnek tekintem, ahol az állattartás találkozik a közgazdasági, takarmányozási, műszaki és természetvédelmi kérdésekkel. Fontosnak tartom a tudományos eredmények gyakorlati alkalmazását, azok gyors bevezetését. A Magyar Gyepgazdálkodási Műhely keretein belül, a szakma további szereplőivel tartok képzéseket előadásokat.

Tászler Melinda

szabadidomító

2007 óta van saját lovam és innen is számítom a természetes lókiképzés/szabadidomításban való munkásságom kezdetét. Autodidakta módon tanultam, konkrét edzőm nem volt soha, a lovaim kivételével. A súlyos balesetem után a szabadidomítás mellett már a valóság alapú, földről végzett, életszerű lókiképzést szeretném képviselni, azaz ne kergessünk rózsaszín ködbe burkolózott aranyos kicsi csillámpónikat, hanem maradjunk a valóság talaján magunkat és a lovunkat illetően is, és így próbáljunk munkálkodni.

Halápi Roland

A "Lovakkal Màsként" képzés megvalósítója és vezetője

„A lovak annak tartanak, ami vagyok, de az alapján ítélnek meg, amit teszek!”

Csapatunkkal az erőszakmentes, egyúttal természetes ló képzés és foglalkozások elvét valljuk, előtérbe helyezve a funkcionalitást – ugyanakkor fontosnak tartjuk, hogy „nem csak lehet, hanem kell is másként”!

A választási lehetőségek alkotják a képzési módszer lényegét. Ahogy az embernek is meg kell adni a lehetőséget arra, hogy változhasson, úgy a lónak is. Az a lovas, aki e szerint foglalkozik a lovával, példa nélküli kommunikáció gyümölcsét fogja learatni.
Ez igaz a lovakkal, de az emberekkel folytatott kapcsolatokra, kommunikációra is.

Varró Zoltán

WACKARO Manufaktúra KFT tulajdonosa

Varró Zoltán 56 éves állattenyésztő mérnök vagyok, a WACKARO® elektromos lóápoló- és masszírozó készülék feltalálója. A lovak csodálatos világával nagyapámnak köszönhetően ismerkedhettem meg, az irántuk való rajongásom gyerekkorom óta végigkíséri az életemet.

Bán Beatrix

WACKARO Manufaktúra KFT tulajdonosa

Bán Beatrix 47 éves közgazdász vagyok, 17 éve alkotunk egy párt Zolival. Jómagam Zolival együtt szerettem bele a lovakba, azóta viszont a mindennapjaim szerves részét képezi két saját lovam, Sixtus és Lotti.

Dr. Joó Kinga

állatorvos, phd

2013-ban diplomáztam az Állatorvostudományi Egyetemen, majd az Üllői Nagyállatklinikán kezdtem dolgozni, ahol a sportlovakkal, különösen a légzőszervi és belgyógyászati betegségekkel foglalkoztam. Sikeres PhD-t szereztem a lovak felsőlégúti funkciózavarairól, és számos nemzetközi konferencián mutattam be kutatásaim. Külföldi ösztöndíjakkal Új-Zélandon és Kolumbiában, majd Németországban is dolgoztam.
Elindítottam a lovak Parazitológiai Programját Magyarországon a gyógyszer-rezisztencia visszaszorítására. Jelenleg a Sportlógyász Kft-nél a légzőszervi és belgyógyászati betegek ellátásáért és a műszeres diagnosztikáért felelek.

Dr. Orosz Szilvia

Állattenyésztési Teljesítményvizsgáló Kft. Laboratóriumigazgató

A jó minőségű széna alapja a lótakarmányozásnak. A higiéniai szempontból kifogásolható (dohos, penészes, vöröses színű) széna betegségeket okozhat, ezért nem szabad megvenni! A megvásárolt szénát pedig a telepünkön szakszerűen kellene továbbtárolni, hogy ne okozzunk ezzel veszteséget vagy betegségeket. Ha pedig magunknak készítünk szénát, akkor a teljes technológiát ismernünk kell (a gyep és a lucernatábla helyes kezelését, és a betakarítás-tartósítás-tárolás szakszerű műszaki technológiáját). Az abrak minősítése, tárolása, adagolása szintén fontos kérdés. A kiegészítő takarmányok (ásványi anyagok, vitaminok stb.) pedig egyre fontosabb, de drága alkotói a takarmányadagnak.

Dr. Hevesi Tibor Ákos

PhD, Habil, Címzetes egyetemi tanár, klinikavezető

1997-ben diplomáztam az Állatorvostudományi egyetemen, Budapesten. Ezt követően a kaposvári Pannon Lovasakadémián és a Kaposvári egyetemen dolgoztam sokáig kutatói, majd főállatorvosi munkakörökben. Ezekkel párhuzamosan még 1999-ben alapítottam a Pannon Lógyógyászati Szolgálatot és 2006-ban annak utódját a Pannon Lógyógyászati és Rehabilitációs Szolgálat Kft-t. Az egyetem után sok-sok tanulmányút/ösztöndíj következett (Amerika, Svédország, Németország, Ausztria, Hollandia, Anglia). Mindezek mellett 2005 – 2012 között PhD, Habilitált és címzetes egyetemi tanári minősítéseket teljesítettem, letettem a Lógyógyász szakállatorvosi vizsgát. 2005-2009 között a Magyar Lógyógyász Állatorvosok Egyesületének alelnöke voltam. 2009-2012 között az Állatorvostudományi kar Nagyállat Klinikáján töltöttem be vezetőhelyettesi posztot és végeztem válságmenedzseri feladatokat. Sikeres és kalandos időszak volt. Jelenleg immár 25 éve vezetem az általam alapított klinikát. Családias légkörben, elhivatott kollégáimmal igyekszünk naprakész tudással gyógyítani a lovakat. Évi átlagosan 2400 – 2700 esetet látunk el ortopédiai, sebészeti, belgyógyászati, fogászat-fejsebészeti, szaporodásbiológiai, onkológiai, szemészeti, bőrgyógyászati szakirányokban modern képalkotó és egyéb diagnosztikai és terápiás eszközökkel. Aktuálisan az európai ló fogász és fejsebész (EVDC) szakvizsgát végzem, amelynek első 2 fordulóját már sikeresen teljesítettem. Az utolsó fordulónál járok. Ez is egy hasznos és izgalmas kaland.

Dr. Kocs Mihály

ÁOTE címzetes docense

Megyei Príma Primissima díjas humán mozgásszervi kutató,hippológus,ahal teke lótenyésztő.
Szakterülete : a gyors növekedéshez kapcsolódó mozgásszervi problémák megelőzése, porcépítés, csontépítés.
Európa legsikeresebb Ahal tenyészetének tuajdonosa.

Dr. Sudár Dóra

ló-egészségügyi szakállatorvos

Diplomámat 2019-ben vehettem át a budapesti Állatorvostudományi Egyetemen. Egyetemi éveim alatt nagy hangsúlyt fektettem a lógyógyászattal kapcsolatos tantárgyak elsajátítására, illetve, hogy
minél több lógyászati gyakorlatot szerezzek. Több magyarországi gyakorlat mellett 1 hónapot töltöttem az Utrechti Egyetem lóklinikáján Hollandiában, illetve 2 hetet a Liverpooli Egyetem Philip Leverhulme lóklinikáján Angliában. Mindkét helyen elsősorban a ló ortopédiában meglévő
ismereteimet igyekeztem kiterjeszteni és elmélyíteni. A diplomám megszerzése után egyből a Pannon Lógyógyászati és Rehabilitációs Szolgálatnál kezdtem dolgozni.

Möhöly Christa

takarmányozási szakértő, equimins termékfelelős

Munkám során az egyedi, lóra szabott takarmányozási tervek kidolgozására helyezem a hangsúlyt, figyelembe véve a ló korát, fajtáját, terhelését és egészségügyi állapotát. Az Equimins termékkínálatának ismeretével segítem a lótartókat abban, hogy a legmegfelelőbb táplálékkiegészítőket válasszák állataik számára az optimális kondíció és egészség megőrzése érdekében.

Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.